Composite Calendar

September 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
27
28
29
30
31
vs Geneva
@ Virginia Beach, Va.
Final
L, 3-1

vs Moravian
@ Salisbury, Md.
Final
T, 1-1

at Randolph-Macon
Final
L, 2-0

Goucher
Final - OT
W, 2-1

vs Penn State Berks
@ Virginia Beach, Va.
Final
W, 3-2
1
vs Hobart
@ Salisbury, Md.
Final - 2OT
T, 0-0

vs Alverno
@ Virginia Beach, Va.
Final
W, 3-0

at Virginia Wesleyan
Final
L, 3-0
2
at McDaniel
Final
L, 1-0

Stevenson
Final
L, 1-0
3
4
Lancaster Bible
Final
L, 3-2
5
Eastern Mennonite
Final
W, 1-0

at Washington College
Final
W, 3-0

at Randolph-Macon
Final
L, 2-1
6
7
8
vs Riley Cup

vs Men's Singlehanded Southern Qualifier

vs Women's Dinghy Opener

Eastern Mennonite
Final
W, 3-2

at Bridgewater (Va.)
Final - OT
L, 2-1

Virginia Wesleyan
at St. Mary's (Md.)
Final - OT
2 - 3

Bridgewater (Va.)
vs Salisbury
Final
0 - 1

McDaniel
Final
L, 3-1

at Stevenson
Final
W, 1-0
9
Hood
Final
W, 2-0

Salisbury
vs Va. Wesleyan
Final
3 - 1

Bridgewater (Va.)
at St. Mary's (Md.)
Final
0 - 2
10
11
12
Randolph-Macon
Final
W, 5-0

at Gallaudet
Postponed
13
14
vs Alvernia
@ Frederick, Md. (Hood College)
Final
W, 3-0

Valley Forge
at Hood
Final
0 - 3

vs New Jersey City
@ Frederick, Md. (Hood College)
Final
W, 3-0

Alvernia
at Valley Forge
Final
3 - 0

New Jersey City
at Hood
Final
2 - 3
15
Chesapeake Invitational

vs MAISA Men's Singlehanded Qualifier

vs Faye Bennet Women's Singlehanded Championship

vs Valley Forge
@ Frederick, Md.
Final
W, 3-0

Alvernia
at Hood
Final
1 - 3

at Roanoke
Postponed

Alvernia
vs New Jersey City
Final
3 - 2

Valley Forge
vs New Jersey City
Final
0 - 3

at Hood
Final
W, 3-0

at Stevenson
Cancelled
16
at Ferrum
Cancelled

Haverford
Final
L, 1-0
17
18
at Washington College
Final
W, 3-1
19
at Swarthmore
Final
L, 3-1

Shenandoah
Final
L, 3-2

at Lynchburg
Final
L, 5-0
20
21
at Goucher
6:00 PM
22
Luce Trophy

vs Carl Van Duyne Men's Singlehanded Championship

vs Top Nine

at Penn State Harrisburg
11:00 AM

vs Cheyney
@ Middletown, Pa.
1:00 PM

DeSales
4:00 PM

at Washington Adventist
8:15 PM
23
Wilson
1:00 PM

Washington and Lee
3:00 PM
24
at Washington Adventist
5:00 PM
25
at Trinity (D.C.)
7:00 PM
26
Catholic
4:00 PM

at Washington College
7:00 PM
27
at Gallaudet
7:00 PM
28
29
Women's Showcase

vs Danmark Trophy

vs MAISA Match Race

York (Pa.)
12:00 PM

at Neumann
12:00 PM

Stevenson
4:00 PM

at Southern Virginia
5:00 PM

at Southern Virginia
7:30 PM
30
1
2
Catholic
4:00 PM

Virginia Wesleyan
4:00 PM

at Notre Dame (Md.)
7:00 PM
3
at Virginia Wesleyan
5:00 PM
4
5
at Christopher Newport
5:00 PM
6
vs Coed Showcase

vs Susan Rogers Women's

vs Tom Curtis Invitational

vs Messiah
@ Newport News, Va.
11:00 AM

vs Randolph
@ Newport News, Va.
1:00 PM

Mary Washington
1:30 PM

Mary Washington
4:00 PM